Dogecoin İle Birlikte MEMEcoinlerin Yükselişi

dogecoin-ile-birlikte-memecoinlerin-yukselisi

Elon Musk tarafından “Halkın coini” olarak adlandırılan Dogecoin’in başarısı sadece kendisine ait değerin yükselişiyle sınırlı kalmadı. Dogecoin’in ardından MEME temelli farklı kripto para birimleri de ortaya çıktı ve Doge’nin adımlarını izledi. Bu yeni kripto varlıklardan bazıları kısa sürede yatırımcılarına gayet iyi paralar kazandırdı.

Aqua Goat bu MEMEcoinlerin başında yer alıyor. Mark Zuckerberg’in 'Keçilerim: Max ve Bitcoin' başlıklı paylaşımının ardından ortaya çıkmış ve kısa sürede değeri % 300 artmıştı. Aqua Coin’in bu başarısı yatırımcıları MEMEcoin seçenekleri konusunda düşünmeye zorlamıştı.

Başka bir MEMEcoin olan Safemoon, Mart 2021'de piyasaya sürüldü. Tamamen topluluk odaklı. Safemoon da kullanıcılara kısa sürede büyük kazanç sunan coinler arasında yer aldı. Tabii, MEMEcoinler bunlarla sınırlı kalmadı. 2021 yılı bu varlıklar için altın bir yıl oldu demek yanlış olmaz. Shiba Inu, Monacoin, HogeFinance gibi kripto varlıklar Blockchain dünyasında kısa sürede adlarından bahsettiren coinler haline geldi.